Projekce vytápění

Kvalitní projekce vytápění zvýší energetickou účinnost vaší stavby

Plánujete výstavbu domova/budovy? V takovém případě musíte nejdříve počítat s celou řadou studií, návrhů i povolení. Mezi ně patří i projekce vytápění. K čemu je tato služba dobrá a proč musí být provedena kvalitně?

Co je projekce vytápění?

S projekcí vytápění a inženýrskou činností se setkáte už během úvodního plánování výstavby/rekonstrukce. Jedná se o naprosto klíčovou součást celého projektu.

Tato činnost má jasný úkol – navrhnout spolehlivý, úsporný a efektivní systém vytápění pro vaši stavbu. Investice do kvalitní projekce se vám rychle vrátí v podobě nižších účtů za energie. Počítejte také s větším komfortem a delší životností celé vytápěcí soustavy.

Celý proces můžeme rozdělit na několik fází:

  1. Předprojektová studie – nejdříve analyzujeme současný/budoucí stav budovy (stavebně-energetické vlastnosti, provozní požadavky a řadu dalších specifik…).
  2. Poradenství a návrh – navrhneme vám ideální systém zdravotně-technické instalace, vytápění, klimatizování, plynofikace, připojení kogeneračních jednotek i kompletního technického zařízení budovy.          
  3. Projekt pro stavební povolení – zpracujeme dokumentaci, kterou potřebujete k získání stavebního povolení. Splníme všechny legislativní požadavky a nejnovější normy.    
  4. Tendrová dokumentace – sestavíme kompletní rozpočet stavby (položkový rozpočet, výkaz, výměr…). Ten poté předložíte realizačním firmám a zjistíte, která vám nabídne nejvýhodnější cenu.    
  5. Prováděcí projektová dokumentace – vybrané firmě poskytneme detailní podklady a specifikace, díky nimž může realizovat zakázku.
  6. Dokumentace skutečného stavu – po dokončení stavby zdokumentujeme reálnou podobu systému (během stavebních prací mohou vzniknout menší odchylky). Tyto podklady poté slouží jako referenční bod pro budoucí údržbu a opravy.

Jaké konkrétní situace řešíme?

Specializujeme se hlavně na stavby v plynárenství a projekty technického zařízení. Zároveň vyhodnocujeme stavebně-energetické vlastnosti obálek budov. Poradíme si s projekcí i topenářskými pracemi.

Naši práci můžeme rozdělit následovně:

  • Technika prostředí staveb – plynofikace/vytápění drobných objektů, bytových domů i velkých areálů. Zajišťujeme hydraulické vyvážení (vyregulování) otopných soustav.  
  • Technické zařízení budov – navrhujeme zdravotně-technické instalace (vnitřní vodovody, kanalizace a příslušenství) i komplexní vytápění/klimatizování budov.
  • Stavby v plynárenství – dodáváme projekty pro GasNet s.r.o. Tato firma provozuje největší plynárenskou distribuční soustavu v ČR. Zajišťujeme jí plošné plynofikace, plynovodní přípojky, projektové dokumentace pro LPG a připojení kogeneračních jednotek. Také projekty přeložek plynárenských zařízení, kompletní opravy i rekonstrukce   plynovodů a přípojek.            
  • Inženýrské činnosti – zpracováváme posudky, komunikujeme s úřady i stavebními firmami a získáváme pro vás potřebná povolení. Zároveň dohlížíme na práci stavebních firem, aby přesně dodržely smluvené podmínky.         

Řekněte si o kvalitní projekci vytápění

Plánujete výstavbu nebo rekonstrukci? V tom případě si rozklikněte kontakty.

Naši odborníci z K Mont Choceň s.r.o. už od roku 1999 zajišťují projekty vytápění a inženýrské činnosti pro rodinné domy/byty a administrativní/školské/průmyslové budovy.

Přijedeme za vámi kamkoliv po celém Královéhradeckém i Pardubickém kraji (nejrychleji se s vámi setkáme ve Vysokém Mýtě).

Nejdříve vám poskytneme odbornou konzultaci. Poté vyřešíme všechny fáze projekce – od úvodní studie přes posudek až do předání plně funkční budovy.

Zajímá vás ceník? Kontaktujte nás a sdělte nám své potřeby a požadavky a my na základě toho dokážeme specifikovat cenu